שותפים

בעלי האחזקות במעבדה לקירור:

מועצת הצמחים ענף פירות:

מועצת הצמחים הוקמה בשנת 2004 תוך איחוד של ארבע מועצות יצור: מועצת הירקות ,
מועצת הפירות , מועצת פרי ההדר ומועצת הפרחים .
המועצה מאגדת מעל 12,000 מגדלים בארבעת הענפים וערך הייצור בענפים אלה בשנת
2005 עמד על כ- 9.5 מיליארד ₪, מזה קרוב ל- 4 מיליארד ₪ ייצוא .

תחומי העיסוק העיקריים של המועצה הם :

• ביטוח נזקי טבע
• מחקר ופיתוח
• הדברה
• פרסום וקידום מכירות
ענף הפירות עובר מהפיכה בשנים האחרונות. בצד הרחבת הנטיעות למינים וזנים מגוונים של פירות, נעשתה קפיצה של ממש באיכות הפרי המיוצר בישראל. מעבר גידולים לאזורים בעלי יתרון אקלימי, כיסוי ברשתות שיכלול השימוש במים ומתן פתרונות מתקדמים של הדברה ידידותית יוצרים מצב חדש בו קיים שפע של פירות לכל דורש וניתן להעלות את איכות הפירות המשווקים בארץ.

ארגון מגדלי הפירות בישראל:

ארגון מגדלי הפירות בישראל נוסד על ידי המגדלים בשנת 1936. בשנים הראשונות טיפל הארגון במכלול גדול של נושאים: הדרכה, מחקר, שיווק, מיכון במטע, יבוא ואספקת חומרים ועוד.
עם הזמן עברו חלק מהנושאים לטיפולם של מוסדות אחרים: ההדרכה לשה"ם, המחקר למכון וולקני, השיווק לחברות השיווק והיצוא וכ"ו.
תפקיד הארגון היה ונשאר לייצג את המגדלים כלפי כל המוסדות העוסקים בחקלאות והוא גוף עצמאי וולונטרי הפועל כאגודה חקלאית שיתופית.
בישראל כ- 5000 מגדלי פירות בכל צורות ההתיישבות, המעבדים כ- 360,000 דונמים של מטעים לסוגיהם השונים (לא כולל הדרים) חלק מהמגדלים עוסקים בחקלאות כעיסוק מלא וחלק כעיסוק נוסף לעיסוקיהם האחרים. מטעי ישראל מניבים כ- 600,000 טונות פרי בשנה ומספקים מגוון גדול של פרי איכותי לשווקי ישראל וגם ליצוא.

התאחדות האיכרים בישראל:

התאחדות האיכרים הינה אגודה, שנתאגדה לפי החוק העותמאני של האגודות בשנת 1922, והיא מאגדת אלפי בתי-אב של חקלאים מכל רחבי הארץ. החברים בהתאחדות האיכרים הם חקלאים ואיכרים שאינם מסונפים לקיבוץ, מושב שיתופי, מושב עובדים או כפר שיתופי ועל-כן הם נקראים חקלאים פרטיים. האירגון איחד את כל בעלי המשק הפרטיים, תוך מטרה להגן על רכוש החקלאים ולשפר את שיווק התוצרת.

גליל קירור ואחסון:

מפעל השייך ל"מפעלי פיתוח הגליל" המספק פתרונות אחסון בקירור באוויר רגיל, אווירה מבוקרת ובהקפאה. גליל קירור הוא בית הקירור הגדול בארץ עם תפוסה של 25,000 טון פרי באוויר מבוקר, 10,000 טון מזון בהקפאה עמוקה ו-5,500 טון סחורה בקירור רגיל.
חלק ניכר מהמעבר מניסויי המעבדה לתעשיה נערך בחדרים המסחריים בקירור הגליל, תוך ליווי צמוד של צוות המעבדה.
קירור גליל מסייע בתפעול שוטף של המעבדה באחזקת המבנה והציוד על-ידי אנשיו הטכניים ובהנעת הפרי בעזרת ציוד ההרמה.

בראשית מפסגות גליל גולן:

התאגיד הגדול בארץ של פירות נשירים, שהוקם ב-2005 על-ידי איחוד בתי האריזה "פרי פסגות" ו"פירות הגולן". התאגיד משווק כ-50,000 טון פירות בשנה. סל הפירות של בראשית כולל תפוחים, אגסים, קיווי, דובדבן, אפרסק, נקטרינה, משמש, שזיף, שסק, פירות יער ועוד.
בראשית מסייעת רבות למעבדה באמצעות אנשי השדה, המגדלים ומפעילי הקירור. שיתוף העבודה הפורה מקדם את מחקרי הגידול והאחסון בצפון בפרט ובארץ בכלל.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות